Callanova metoda

Callanova metoda je milována studenty i lektory anglického a špaňelského jazyka po celém světě. 

  • Je rychlá a efektivní

  • Je živá a zábavná 

  • Je v ní neustálé procvičování poslechu a mluvení

 

Tato metoda je používána ve více než 40ti zemích po celém světě a úspěšně pomáhá denně tisícům studentů ve výuce Angličtiny a Španělštiny.

 

  •  

Metoda, která funguje!

Callanova metoda poskytuje promyšlený systém k procvičování jazyka. V průběhu každé lekce se student naučí novou slovní zásobu. Okamžitě tuto slovní zásobu začne systematicky procvičovat tak, aby si zapamatoval co se naučil. 

Pokud je Vašim cílem zkouška B1, B2 nebo C1 (např. TOEFL, TOEIC, IELTS, FCE atd.) Callanova metoda je nejrychlejší způsob, jak získat potřebné vědomosti k úspěšnému složení těchto testů a zároveň budete schopni mluvit plynule a se sebedůvěrou. 

Proč Callanova metoda funguje

Rychlá a efektivní 

struktura vyučovací hodiny Callanovy metody je velmi odlišná od ostatních hodin, s kterými jste se v minulosti setkali. Nesedíte v tichosti nad rozborem psaného textu a nevyplňujete gramatická cvičení. Nemáte volnou konverzaci, při které používáte pouze slova a fráze které máte zažité. Samozřejmě, aktivity tohoto druhu Vám také pomáhají. Ale to je práce spíše na doma, nebo do kavárny. 

V Callanově hodině jste zaneprázdněni důležitějšími aktivitami, které není možné dělat doma. Neustále posloucháte mluvené slovo. Odpovídáte na otázky a co je nejdůležitější, Vaše chyby jsou okamžitě opravovány. Učíte se rychle, protože jste Angličtinou obklopeni po celou dobu výuky. Nejsou tiché momenty, pauzy. Nemáte čas se nudit nebo ztratit koncentraci. Hodina je velmi dynamická a zábavná. 

Opakovat, opakovat a opakovat! 

když se učíte cizí jazyk, potřebujete slyšet, vidět a používat slova a gramatické struktůry mnohokrát než si je skutečně osvojíte a začnete je používat přirozeně. 

Callanova metoda je založena na přesně zkonstruovaném systému opakování. Nová slova a gramatika je vyučována za použití jazykových jevů, které již dobře znáte a navazují na ně. Nová slova a gramatiku začnete procvičovat okamžitě formou otázek od učitele a vaše odpovědi jsou opravovány ihned.

Nová slovní zásoba a gramatika jsou pak systematicky opakovány a procvičovány v odlišných situacích a úrovních, tak jak procházíte jinými úrovněmi Vašeho kurzu. Jelikož opakování je opravdu hodně, není důležité pochopit vše najednou a hned. Při dostatečném opakování se vše stává snadnější asnadnější, až se to nakonec stane součástí učiva, které je pro Vás snadné a tudíž běžně užívané.